Novinka

Výsadba nových stromů a využití "upcyclingu" ve společnosti

21/12/2022

Naším tématem se už nějaký ten pátek stala ekologie. Učit se rozumět přírodě a chránit ji není pro všechny prioritou, ale nás to baví a především cítíme, že je to potřeba. Vytvořili jsme projekt na výsadbu stromů, který se úspěšně rozrostl do dalších a dalších lukromáckých středisek. Proč? Bez stromů si už dnes život v našem okolí dokáže představit jen málokdo. Stromy čistí vzduch, dýchají pro nás a dovedou člověku vrátit sílu, duševní zdraví, pohodu i krásu.

Do výsadby stromků v prostoru areálu podniku se letos pustili také kolegové v podnicích ve Starém Městě či ZEV Šaratice. Příběh naší společnosti tedy směle pokračuje a my jsme rádi, že slogan Společně s přírodou... se zatím nevytratil. „Děkuji zaměstnancům ZEVu, kteří nad rámec pracovních povinností zabezpečili výsadbu stromořadí v počtu 10 jehličnanů a 10 listnatých stromů v areálu podniku,“ vzkázal místopředseda představenstva ZEV Šaratice Marian Špunar.

Životnímu prostředí pomáháme také volbou reklamních předmětů. Chceme totiž potěšit nejen sebe, ale i přírodu. „Hledáme nové nápady, vytváříme nové věci, které jsou vyrobeny z přírodních, obnovitelných nebo recyklovaných materiálů. Snažíme se, aby dárky, reklamní předměty, tiskoviny byly praktické a kvalitní, aby potěšily a pocházely z lokální produkce. Podporujeme chráněné dílny a šetrnou výrobu tak, abychom snižovali množství odpadu,“ vyjmenovává Ivana Červenková z marketingového oddělení LUKROMU.

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinka, kterou jsme aktuálně objevili, má název upcycling, tj. opakované použití materiálu, kdy neměníme materiálovou podstatu, prostě věc použijeme jinak. S tím nám pomáhá náš dlouholetý partner, reklamní agentura a ekologická tiskárna Ezop. „Z dárků, které nás v letošním roce potěšily, zmíním květinový sešit plný semínek lučních květin na rostoucím papíru, který jsme připravili pro naše kolegyně. Snad se nám podařilo nejen zaujmout, ale předat tímto dárkem sdělení originálním a planetě vlídným způsobem. Snažíme se více proniknout do problematiky ochrany životního prostředí. Ekologii nejenom tvoříme, ale také ji žijeme. To vše bez moralizování, jde nám především o motivaci a zamyšlení lidí kolem nás, jak změnit své chování v duchu ekologie,“ dodává.

 

 

 

nahoru